İnternettten para kazanabilir miyim? | Blogdayazar

17 Kasım 2016 Perşembe

İnternettten para kazanabilir miyim?

internetten para kazanabliri miyim
  Zor soru gerçekten. Yalanlarla, gerçeklerin biri birine karıştığı bir dünyada yaşıyoruz. Sanal alemdeki Pinokyo'ların sayısı arttıkça,  yalanların türü ve niteliği de günden güne değişmekte. Böylesi bir ortamda "İnternetten para kazanabilir miyim?" sorusunun cevabını bulmak oldukça güçleşmekte. Anket doldurma siteleri, video ve reklam tıklamalar, interaktif oyunlar ve daha nice yöntemlerle internetten para kazandıklarını iddia eden kişilerle karşılaşmış olmanız muhtemeldir. "Acaba doğru mu?"," Ödeme kanıtları sahte mi?", "Kaynak güvenilir mi? inanmak zor değil mi? şimdi bunları  bir kenara bırakalım ve İnternetten para kazanabilir miyim? sorusunun cevabını beraber arayalım.


Sermaye şart

  "Para parayı çeker." diye bir söz vardır. Doğruluğu para kazanmak isteyen herkes tarafından ispatlanmış bir söz. Eğer sizde internetten para kazanarak hayatınızı sürdürmek istiyorsanız; belli bir miktar sermayeyi ortaya koymanız gerekecek. Hemen pes ettiniz galiba. Korkmayın, milyon dolarlık bir yatırımdan bahsetmiyorum. Yıllık iki yüz ila beş yüz liralık bir bütçeyle bunu aşabilirsiniz. Yaptığınız işe sadık mısınız, yoksa ayran gönüllü mü? internetin gücünü paraya çevirmek istiyorsanız mecburi istikamet bir numaralı tercih.  Para kazanmak hele ki internetten bunu yapmak uzun süreli çalışma gerektirir. "Bize akıl verme İnternetten para kazanabilir miyim?"Kazanmak için ne yapmalıyım?" dediğinizi duyar gibiyim. Bende buna karşılık yazımın devamını okuyun derim.


Ne yapabilirim?

   İnternetten para kazanabilir miyim? sorusunun cevabı aslında kendinizde saklı. Biraz açalım; farz edin ki öğrencisiniz, "Benim dersten kafamı kaldıracak vaktim yok, ancak aylık ekstradan yüz lira da cebimi delmez." diye düşünüyorsanız anket doldurma siteleri iyi bir alternatif olabilir. İnternetten para kazanmayı meslek haline getirmek isteyenler için ise önerilerimi aşağıya yazıyorum:
  1. E-ticaret sitesi kurmak: Son düzenlemelerden sonra E-ticaret mevzuatı biraz daha sıkılaştı, ancak başarılı olursanız hayal ettiklerinizden fazlasına ulaşabilirsiniz. Konu hakkında ilerleyen zamanlarda bir yazı paylaşacağım.
  2. Blog açmak: Yazarlığa karşı yeteneğiniz mevcutsa mutlaka deneyim derim. Adesense ve diğer reklam ajanslarından teklifler alarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz.
  3. Sosyal medya hesaplarına reklam almak: Bu da E-ticaretin farklı bir versiyonu. Sosyal medyada popülerseniz ve takipçi sayınız fazla ise bunu kullanabilirsiniz
  4. Network sistemlere üye olmak: Küresel ve yurt çapında bir çok Network pazarlama firması bulunmakta. İnsanları organize etmekte sıkıntı yaşamıyorsanız firmaların aradığı isimlerden birisi olabilirsiniz.
  İnternetten para kazanabilir miyim? için söyleyeceklerim bu kadar. Merceğime takılan yeni bir şey olursa sizi mutlaka haberdar ederim. Diğer yazılarımda görüşmek üzere. Hoşça kalın. Blogdayazar

0 yorum to “İnternettten para kazanabilir miyim?”

Yorum Gönder